Logo
Loading

HISTORIE

Společnost Faravelli s.r.o. byla oficiálně založena v prosinci roku 2004.

Hlavním cílem založení firmy která měla na počátku 5 zaměstnanců byla expanze Faravelli Group na trh v České a Slovenské republice.

Společnost se ve svých začátcích orientovala zejména na potravinářství, agrochemii a speciální technické aplikace, zejména povrchovou úpravu kovů a plastů (galvanické pokovení, odmašťování, pasivace…) kde začala v roce 2006 spolupracovat se společností Metallchemie GmbH.

Rok 2007 se stal přelomem v orientaci společnosti díky navázání spolupráce s firmou BASF v oblasti bytové chemie a kosmetiky. Také začala rozšiřovat své aktivity na trhu doplňků stravy a potravinářských specialit spoluprácí se společnostmi Dr. Paul Lohman a EPO.

V roce 2008 díky otevření pobočky Faravelli Group v Číně (Faravelli China Co.Ltd) získala společnost přístup k novým zdrojům surovin pro potravinářství, krmivářství a bytovou chemii.

V roce 2010 se aktivity společnosti profilovali do tří hlavních pilířů:

  • Potraviny/krmivářství/doplňky stravy
  • Kosmetika/farmacie/bytová chemie
  • Povrchové úpravy a speciální chemie

 


Rok 2009 byl ve znamení rozšiřování aktivit v oblasti potravinářství. Faravelli s.r.o. započalo svoji samostatnou vývojovou aktivitu v oblasti potravinářských stabilizačních směsí ve spolupráci s e společností Analytika s.r.o., rozšířila také svoje portfolio o produkty firmy Aromabázis - aromata pro potravinářství a krmivářství.

Zejména divize kosmetiky zaznamenala v letech 2011 a 2012 významný nárůst zejména navázáním spolupráce se společností Ashland, a Charabot.

Jako ocenění schopností a odbornosti firmy Faravelli s.r.o bylo jednoznačně vnímáno navázání spolupráce s další divizí BASF, firmou Wolman, evropským lídrem v oblasti ochrany dřeva.
Faravellli s.r.o. má v současnosti 10 zaměstnanců.   zpět na stránku KDO JSME


Chcete být včas informován o novinkách?
Zažádejte o jejich zasílánízažádáním o naše novinky souhlasíte s naší politiou ochrany dat