Logo
Loading

Novinky

08/06/2023

Omeolipid podporuje metabolismus lipidů

OMEOlipid EPO je kombinací artyčoku (Cynara scolymus L.), ačokča/korila (Cyclanthera pedata (L.) Schrad.) a pískavice řeckého sena (Trigonella foenum-graecum L.) s anticholesterolovými a žlučopudnými účinky.

Dyslipidemie a hypercholesterolemie patří mezi hlavní příčiny kardiovaskulárních onemocnění. Příznivé účinky těchto extraktů jsou popsány v nová studii publikované v časopise Frontiers in Pharmacology: nutraceutické přípravky s těmito extrakty, jako je OMEOlipid, mohou být přispívat k udržení normální činnosti jater a žlučníku a udržení normální hladiny cholesterolu v krvi.

OMEOlipid v sobě spojuje tradice tří různých zemí:

Artyčok je středomořská rostlina, jejíž pěstování v Evropě sahá až do starověkého Řecka a Říma. Jeho účinné látky (kafeoylchinové kyseliny, flavonoidy, seskviterpenové laktony) jsou soustředěny v listech, působí trávicí, žlučopudně, hepatoprotektivně a depurativně.

Ačokča je tradiční jihoamerická rostlina; plody obsahují flavonoidy a v Peru je její užívání doloženo od roku 3700 př. n. l. jako hypotenzivní, antidiabetický, protizánětlivý a hypocholesterolemický prostředek.

Pískavice řecké seno je stálicí ájurvédské medicíny, zmírňuje kaphu a vátu. Semena obsahují saponiny, kumariny, flavonoidy a alkaloidy. Mají cholesterol snižující, diuretické, diaforetické, karminativní, hypoglykemické a demulgující vlastnosti a tradičně se používají k léčbě obezity a cukrovky.

Díky dokonalé kombinaci příznivých vlastností těchto tří rostlin lze OMEOlipid používat v doplňcích stravy pro jeho
anticholesterolové a žlučopudné vlastnosti. Má silné hepatoprotektivní, antioxidační a depurační účinky a podporuje funkci jater.Podporuje také tvorbu a tok žluči, která je nezbytná pro vylučování cholesterolu, a snižuje vstřebávání cholesterolu ve střevech, a tím i jeho absorpci. 
OMEOlipid působí hypoglykemicky a hypotenzivně a zmírňuje potíže spojené s poruchou funkce ledvin.

Omeolipid EPO je distribuován v České a Slovenské republice a v Maďarsku společností Faravelli sro

Pro více informací nás prosím kontaktujte: info@faravelli.cz

 

Kategorie

N/D

TagsChcete být včas informován o novinkách?
Zažádejte o jejich zasílánízažádáním o naše novinky souhlasíte s naší politiou ochrany dat